БалканБалкан.Портал

Денеска видео конференција за дијалогот меѓу Белград и Приштина

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе учествува на видео конференција во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина под покровителство на Европската унија.

Белград, 12 јули 2020 (МИА) – Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе учествува на видео конференција во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина под покровителство на Европската унија.

Видео-конференцијата, која ќе почне во 10:00 часот, ќе ја води високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел, објави прес-службата на српскиот претседател. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close