БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас за прелиминарни контакти со Турција: Важен, но не голем чекор

Треба да се согласам со сите кои велат дека ова е важен чекор, но дозволете ми да кажам дека не е голем чекор, вели министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас во интервјуто за „Јуроњуз“ во однос на прелиминарните разговори со Турција што по пауза од речиси пет години се одржаа во понеделникот, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close