BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Dendias: Turqia shkatërron çfarëdo perspektive për dialog dhe nuk lë hapësirë për agjendë pozitive të Këshillit Evropian

Turqia ka zgjedhur të sillet si faktor destabilizues, e rrezikshme për sigurinë e të drejtpërdrejtë dhe më të gjerë, por edhe për prioritetet dhe vlerat e shprehura dhe të promovuara nga BE-ja, thotë ministri i Punëve të Jashtme Nikos Dendias dhe shton se Ankaraja nuk lë hapësirë për agjendë pozitive të Këshillit Evropian të ardhshëm, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close