БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас: Турција уништува секаква перспектива за дијалог и не остава простор за позитивна агенда на Европскиот совет  

Турција одбра да се однесува како дестабилизирачки фактор, опасен за безбедноста на непосредниот и поширокиот регион, но и за приоритетите и вредностите изразени и промовирани од ЕУ, вели министерот за надворешни работи Никос Дендиас и додава дека Анкара не остава простор за позитивна агенда на претстојниот Европски совет, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close