BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Dendias kërkon embargo për eksportin e armëve në Turqi

Shefi i diplomacisë greke Nikos Dendias i dërgoi letër homologut të tij gjerman Hajko Mas dhe ministrit spanjolltë Punëve të Jashtme Arança Gonzalez-Laj, duke kërkuar embargo për importet e armëve në Turqi.

Back to top button
Close
Close