БалканДописници Свет

Дендиас: Израел има право на самоодбрана, потребен е итен прекин на огнот

Потребен е итен прекин на огнот, ракетите од Хамас врз Израел се за осуда, а Израел има право на самоодбрана, изјави министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас по неговите средби во Израел и на палестинска територија, каде што во текот на денот се сретна со патријархот од Јерусалим Теофилос, со шефот на израелската дипломатија Габи Ашкенази и палестинскиот премиер Мохамад Штајех, јави дописничката на МИА од Атина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close