БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Дендиас и Чавушоглу подготвени да соработуваат, договорена средба Мицотакис- Ердоган

Продлабочување на економската соработка, взаемно признавање на сертификатите за вакцинација, но и средба Мицотакис- Ердоган, беа дел од темите за кои разговараа и се договорија министрите за надворешни работи на Грција и Турција Никос Дендиас и Мевлут Чавушоглу на нивната денешна средба во грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close