БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас: Грција разгледува евентуално кривично гонење на одговорните за киднапирањето на летот на Рајанер

Грција, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, ја разгледува можност кривично да ги гони одговорните за принудното слетување на авионот што леташе од Атина за Вилнус, а во кој беше Роман Проташевич и беше уапсен во Минс, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close