Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас: Европа не може да напредува со црна дупка на Западен Балкан

Не смееме да дозволиме Западен Балкан да остане црна дупка во центарот на Европа, рече министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас за време на неговото онлајн учество на панел дискусија на Форумот за иднината на ЕУ-САД, организиран од во рамките на Атлантскиот совет, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close