Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ден Розенфилд е новиот шеф на Кабинетот на Борис Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Ден Розенфилд, деловен консултант и поранешен функционер во Министерството за финансии, за нов шеф на кабинетот, по оставката на Доминик Камингс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close