Дописници СветСветСвет.Портал

Ден на благодарноста во САД, пуритански празник на милоста и благодарност за тоа што го имаме

Секој четврти четврток во ноември во САД се одбележува државниот празник Ден на благодарноста (Thanksgiving Day). Oвој празник е еден од најзначајните во земјата, и означува почеток на сезоната на божиќните и новогодишни празнувања, кои, за жал, поради пандемијата на коронавирус, годинава се ограничени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close