СветСвет.Портал

Демонстрантите во Иран нападнале стотици банки

Иранскиот врховен водач ајатолахот Али Хаменеи изјави дека САД се вклучени во „заговор“ со кој беа предизвикани масовните, насилни демонстрации поради поскапувањето на горивата.

Back to top button
Close
Close