0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Демонстрантите утринава ја блокираа зградата на Бугарската национална телевизија

Демонстрантите, предводени од граѓанско движење „Боец" и Георги Георгиев утринава ја блокираа зградата на Бугарската национална телевизија.

Софија, 21 август 2020 (МИА) – Демонстрантите, предводени од граѓанско движење „Боец” и Георги Георгиев утринава ја блокираа зградата на Бугарската национална телевизија.

Акцијата е четврта од серијата “изненадувачки блокади”, пренесе БГНЕС. сд/

Back to top button
Close
Close