СветСвет.Портал

Демонстранти во Ирак запалија канцеларии на шиитски партии

Демонстранти во Ирак денеска ги запалија канцелариите на шиитски политички партии и шиитска милиција во јужната ирачка провинција Мутана, соопшти полицијата.

Back to top button
Close
Close