СветСвет.Портал

Демонстрант од Хонг Конг кој фрлаше јајца кон полицијата доби 21 месец затвор

Судот во Хонг Конг вчера го осуди 31-годишниот Пун Хо-чи на 21 месец затвор поради фрлање јајца кон полициска станица во 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close