Политички партии

Демократски сојуз со јавен повик за кандидати за градоначалници и советници

Претседателството на Демократскиот сојуз одлучи да објави јавен повик за кандидати за градоначалници и носители на советнички листи за Градот Скопје и општините во државата, за претсојните локални избори кои треба да се одржат во септември годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close