0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Демократски сојуз: Граѓаните бараат договор и резултати

Демократскиот сојуз (ДС) го поздравува постигнатиот договор меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за одложување на пописот од здравствени причини, за одблокирање на Парламентот и за постигнување договор за изборното законодавство.

Back to top button
Close
Close