БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Демократската партија и Двери го напуштаат српскиот Парламент

По Социјалдемократската партија (СДС) на поранешниот српски престедател Борис Тадиќ, одлука за напуштање на Народното собрание на Србија донесоа и Демократската партија (ДС) и движењето Двери, кои се членки на опозицијскиот блок Сојуз за Србија (СзС).

Back to top button
Close
Close