БалканДописници Свет

Демократска Бугарија има волја да придонесе за воспоставување нова Влада на Бугарија

Демократска Бугарија, која е означена како прозападна партија во бугарскиот Парламент, ја соопшти својата подготвеност да придонесе за избор на не било каква влада, туку на таква со перспактива за длабоки промени и модернизација во Бугарија, изјави копретседавачот на партијата Рече Христо Иванов по консултациите кај бугарскиот претседател за формирање нов кабинет, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close