Дописници СветСвет

Демократите подготвени за преговори за зголемување на корпоративниот данок 

-Постои простор за компромис. Дали стапката не е 28, дали е нешто помалку од тоа, изјави денеска на брифинг во Белата куќа, Џина Рајмондо, министерка за трговија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close