Дописници СветСветСвет.Слајдер

Демократите од Тексас побараа оставка од сенаторот Круз, виден на патување за Канкун, Мексико 

Демократите од Тексас денеска побараа оставка од сенаторот Тед Круз, кој наводни бил забележан како патува за Канкун, популарно мексиканско летувалиште, додека милиони Тексашани се уште се без струја, а десетминаа починаа, како последица на арктичкиот бран и снежните врнежи што деновиве ги зафати јужните делови на САД. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close