БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Демократите ја одбија поканата на премиерот Рама за соработка

Опозициската Демократска партија веднаш реагираше по изјавата на премиерот Еди Рама дека раката за соработка останува испружена и оти заедно ќе одлучат кој ќе го замени претседателот Илир Мета по неговото разрешување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close