0_Спорт.ПорталФудбал

Дембеле: Тухел е мојот омилен тренер

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, кажа кој е неговиот омилен тренер.

Барселона, 13 април 2021 (МИА) – Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, кажа кој е неговиот омилен тренер.

– Томас Тухел е мојот омилен тренер. Под негово водство играв повеќе на десната страна, сè додека не бев префрлен на позиција десет. Да останеше во клубот, ќе одбиев да го напуштам Дортмунд, изјави Дембеле за „BeIN“.

Дваесет и тригодишниот играч игра во Барселона од август 2017 година. Дембеле работеше под водство на германски специјалист во Борусија Дортмунд.

Утре, 14 април, германскиот клуб ќе игра со Манчестер сити во четвртфиналето во Лигата на шампионите. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close