0_Спорт.ПорталФудбал

Дембеле не сака да го продолжи договорот со Барсeлона, тој е вознемирен од желбата на клубот да го продаде минатото лето

Играчот за врска Усмане Дембеле не сака да потпише нов договор со Барселона. Според „Каталуња Радио“, Французинот, чиј сегашен договор со Каталонците истекува летото 2022 година, нема намера да склучи нов договор со Барселона. Фудбалерот е разочаран од односот на клубот. Дембеле беше вознемирен што Каталонците сакаа да го продадат минатото лето.

Барселона, 26 април 2021 (МИА) – Играчот за врска Усмане Дембеле не сака да потпише нов договор со Барселона. Според „Каталуња Радио“, Французинот, чиј сегашен договор со Каталонците истекува летото 2022 година, нема намера да склучи нов договор со Барселона. Фудбалерот е разочаран од односот на клубот. Дембеле беше вознемирен што Каталонците сакаа да го продадат минатото лето.

Барселона ќе се обиде да го убеди 23-годишниот играч за врска да остане. Доколку клубот не успее, тогаш на лето играчот за врска ќе биде ставен на трансфер листата со цел да добие барем малку пари за него.

Интерес за Дембеле покажаа Јувентус и Ливерпул.

Оваа сезона, фудбалерот одигра 25 натпревари во шпанскиот шампионат, постигна пет гола и направи две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close