БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Демарш од Атина за Анкара за новата турска Навтекс

Упатства за демарш до Турција дал министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, по новата турска навигациска информација Навтекс за истражувања во Источниот Медитеран, соопштија од грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close