Општество

Демант од РКЕ на изјавата на Христијан Мицкоски

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) ги отфрла манипулативните изјави на претседателот на ВМРО ДПМЕНЕ Христијан Мицкоски во однос на формирање на цената на нафтените деривати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close