0_Македонија.ПорталПолитика

Демант на МЗ: Лага е дека Клексанот не е на позитивната листа лекови

Од Министерството за здравство денеска најостро ги демантираат наводите на пратеникот на опозициската партија Антонио Милошоски објавени на социјалните мрежи дека лекот Клексан не е на позитивната листа на лекови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close