БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Делта сојот и официјално потврден во Албанија

Албанското Министерство за здравство и социјална заштита попладнево и официјално потвди дека во земјата циркулира Делта сојот, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close