Општински вестиСкопје

Делови од општините Карпош и Сопиште утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сопиште, соопштуваат од РЦУК - Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close