Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Делови од централна Шпанија парализирани од снежна бура

Главниот град на Шпанија се обидува да се врати во нормала по снежното невреме, невидено во последните 50 години, што го парализираше Мадрид и големите делови на централна Шпанија минатиот викенд, пренесуваат локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close