0_Web_Aktuale

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zaev vendosi lule në varrezat partizane në Butel

Delegacioni i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme Bujar Osmani, ministren e Mbrojtjes Radmila Shekerinska dhe ministren e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska me rastin e 9 majit - Ditës së fitores ndaj fashizmit dhe Ditës së Evropës, vendosi lule të freskëta në varrezat partizane në Butel.

Back to top button
Close
Close