0_Македонија.ПорталПолитички партии

Делегации на СДСМ ќе го одбележат големиот државен празник, 2 август, Денот на републиката

Во чест на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, делегации на СДСМ денеска ќе положат цвеќе и ќе оддадаат почит на загинатите борци на неколку локации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close