0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Делегација од Вермонт во посета на МО и ГШ на Армијата

Високата делегација од сојузната држава на САД, Вермонт, што ја предводи заменик гувернерот Моли Греј и командантот на Националната гарда (НГ), генерал-мајор Грегори Најт, која престојува во тридневна официјална посета на Република Северна Македонија, денеска ги посети  Генералштабот на Армијата и Министерството за одбрана.

Back to top button
Close
Close