0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Делегација од Уставниот суд на средба со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Делегација предводена од претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати денеска ќе биде примена од претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close