0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација од Кабинетот на претседателот положи цвеќе по повод 117-годишнината од смртта на Гоце Делчев

Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“, и пред споменикот на Делчев во Градскиот парк во Скопје, по повод 117-годишнината од неговата смрт.

Скопје, 4 мај 2020 (МИА) – Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“, и пред споменикот на Делчев во Градскиот парк во Скопје, по повод 117-годишнината од неговата смрт.

Делегацијата беше предводена од генералниот секретар, Миле Бошњаковски. вј/скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close