0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација од кабинетот на Пендаровски положи цвеќе по повод Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа

По повод  9 мај – Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа,  делегација од кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски,положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел, оддавајќи им почит на борците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close