0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација на Вооружените сили на Романија во посета на РС Македонија

Делегација на Вооружените сили на Романија, предводена од началникот на Генералштабот, генерал-потполковник Даниел Петреску, денеска е во посета на РС Македонија.

Скопје, 20 април 2021(МИА) – Делегација на Вооружените сили на Романија, предводена од началникот на Генералштабот, генерал-потполковник Даниел Петреску, денеска е во посета на РС Македонија.

Генералот Петреску ќе има средба со претседателот на државата и врховен командант на Армијата Стево Пендаровски, a ќе посети дел од единиците на Армијата во касарната „Илинден“ и Центарот за обука на пилоти во Петровец.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close