0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација на Уставниот суд во посета на Турција

Делегација на Уставниот суд, предводена од претседателот на Судот, Сали Мурати, а во чиј состав беа и судиите Елена Гошева, Јован Јосифовски и Осман Кадриу и советничката Љубица Ангелова,  престојуваше во официјална посета на Турција, на покана од претседателот на турскиот Уставен суд, Зухту Арслан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close