Политички партии

Делегација на СДСМ оддаде почит во Смилево по повод Денот на Републиката

Скопје, 2 август 2021

Скопје, 2 август 2021
По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката,  во Смилево, делегација на СДСМ предводена од Васко Ковачевски, член на извршен одбор на СДСМ, придружен од Ана Трифуновска, член на ИО на СДММ, Зорица Петрушевска од Форумот на жени на СДСМ – Демир Хисар и Менде Граматковски од ОО СДСМ Битола, положија свежо цвеќе и оддадоа почит пред пред спомен гробот на Даме Груев во село Смилево.
Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

__________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

 

Back to top button
Close
Close