Политички партии

Делегација на СДСМ оддаде почит во Скопје, по повод Денот на Републиката

По повод големиот празник 2ри август - Денот на Републиката, во Скопје, делегација на СДСМ предводена од д-р Милена Стевановиќ, членка на извршниот одбор на СДСМ, заедно со Даниела Марковска, пратеничка на СДСМ и Саша Димитријевиќ, потпретседател на СДММ, положија свежо цвеќе и оддадоа почит на три спомен обележја: пред споменикот на Методија Андонов – Ченто, споменикот на АСНОМ во парк Жена Борец и пред споменикот на Никола Карев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close