Политички партии

Делегација на СДСМ оддаде почит во Крушево по повод Денот на Републиката

По повод големиот празник 2ри август - Денот на Републиката, во Крушево, делегација на СДСМ предводена од Димитар Ковачевски, член на извршен одбор на СДСМ, придружуван од Бисера Стојчевска -Костадиновска, пратеничка на СДСМ и Сотир Габелоски, положија свежо цвеќе и оддадоа почит пред споменикот на Слива „На хероите на Слива“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close