Некатегоризирано

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев

По повод 149 години од раѓањето на еден од најзначајните личности за македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација на СДСМ во состав Марија Георгиевска, претседателка на ОО СДСМ Карпош и Александар Димитриевиќ, потпретседател на СДММ, денеска, положи свежо цвеќе и оддаде почит на големиот револуционер и херој на неговото вечно почивалиште во црквата Свети Спас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close