Општество

Делегација на МАНУ положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Делегација на Македонската академија на науките и уметностите по повод 118-годишнината од  смртта на македонскиот великан и револуционер Гоце Делчев, денеска положи цвеќе на неговиот гроб во црквата „Свети Спас“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close