Дописници МКДОпштински вести

Делчевскиот совет одвои средства за помош на опожарените објекти во трговскиот центар ,,Глобал”

Делчевските советници донесоа одлука за доделување парична помош за поддршка на опожарените објекти во трговскиот центар ,,Глобал" во Струмица. Одлуката беше донесена во рамки на првата одржана седница на делчевскиот совет во 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close