0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Делчево го доби првиот музеј на стари автомобили. Музејот е сопственост на делчевецот Лоренцо Трајановски кој истакна дека истиот располага со 17 олдтајмери кои се изложени во кругот на неговата вила над населбата Милково Брдо во Делчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close