КултураКултура.Портал

Дела на Бужаровска објавени на англиски и германски јазик

Раскази од македонската писателка Румена Бужаровска деновиве беа објавени на англиски јазик во две американски книжевни списанија, а германскиот превод на нејзината збирка „Мојот маж“ ќе излезе на 7 март во Германија, Австрија и Швајцарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close