Општински вестиСкопје

Дел од Визбегово без вода поради уличен дефект

Поради уличен дефект на цевка со пречник од 80 милиметри на улицата „Пелагонија“ 63, денеска од 14:30 часот прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од таа улица и од улиците „3“ и „37“ во Визбегово.

Скопје, 17 септември 2020 (МИА) – Поради уличен дефект на цевка со пречник од 80 милиметри на улицата „Пелагонија“ 63, денеска од 14:30 часот прекинато водоснабдување имаат дел од корисниците од таа улица и од улиците „3“ и „37“ во Визбегово.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот во водоснабдувањето ќе трае се до отстранувањето на дефектот. вј/сп/

 

Back to top button
Close
Close