0_Македонија.ПорталМКДОпштински вести

Дел од улицата „Лондонска“ денеска без вода

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците на дел од улица „Лондонска“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација„ - Скопје

Скопје, 4 март 2021 (МИА) – Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците на дел од улица „Лондонска“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација„ – Скопје.

Од претпријатието велат дека прекинот на водоснабдувањето е поради промена на шибер ф 300 мм на улица „Лондонска“ раскрсница со Булевар „Партизански Одреди“, и ќе трае до завршувањето на промената. ар/ев/

Таг
Back to top button
Close
Close