0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дел од средношколците во Грција се враќаат во училишните клупи, но со негативен тест за Ковид-19

Негативен резултат од тест за домашна употреба е задолжителен за учениците и вработените во средните училишта во Грција што се отвораат денеска, а според информациите доцна синоќа, 0.27 отсто од тестовите се позитивни, односно пријавени се вкупно 408 заразени ученици и професори, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close