Општински вестиСкопје

Дел од скопската населба Ченто денеска без вода

Без вода денеска од 16:10 часот се корисниците од улиците „Методија Андонов Ченто“ бр.74 и „Маџари“ во населбата Ченто во Општина Гази Баба.

Скопје, 26 јули 2021 (МИА) – Без вода денеска од 16:10 часот се корисниците од улиците „Методија Андонов Ченто“ бр.74 и „Маџари“ во населбата Ченто во Општина Гази Баба.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-125мм на ул.„Методија Андонов Ченто“ бр.74.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close